BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim :

2015 Yılı 6.Anneler Okuyor Çocuklar Anlatıyor Masal Anlatma Yarışması

      
 

Bilecik İl Halk Kütüphanesi tarafından 2010 yılından bu yana geleneksel olarak okul öncesi yaş grubunda düzenlenen 6. Anneler Okuyor,Çocular Anlatıyor 6.Masal Anlatma Yarışması 29 Mayıs 2015 tarihinde İlimiz Hayme Ana Teknik  ve Meslek Lisesi konferans salonunda yapılmıştır.

Yarışma ile     çocukların masallar aracılığıyla kitap ve kütüphane kavramıyla tanışmaları, ailede kitap okuma alışkanlığının başlatılmasına vesile olmak  amaçlanmaktadır. Anne- çocuk ilişkisi düşünüldüğünde annenin okuma alışkanlığı kazandırması için çocuk üzerinde rol model görevi üstlenmesi  hedeflenmektedir.

Yarışma Kütüphane Müdürü Pınar DENGİZ’in açılış konuşmasıyla başlamıştır. Bu sene yarışmaya Atatürk İlkokulu,Cumhuriyet İlkokulu,Toki İlkokulu, Bilecik Anaokulu ,Balahatun Anaokulu,Bahçelievler Anaokulu ,Edebali İlkokulu ,Gülbahçe  Anaokulu ve Bilecik Şehir Koleji  olmak üzere 9 okul ve 36 öğrenci katılmıştır. Neşe içinde geçen yarışmanın sonunda çocuklar müzik eşliğinde gönüllerince eğlenmişlerdir.

   Yarışmanın sonunda çocuklarımıza dereceye girenlerin yanısıra Masal Prensesi,Masal Prensi,Altın Masalcı, Altın Yetenek   ve Altın Sunum  dallarında da çeşitli hediyeler verilmiştir.

 Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdür İsmail Altınkaynak,İl Kültür ve Turizm Müdür V. Mehmet Kocabıçak,İl Milli Eğitim Müdür Yrd.Çoşkun Bakırtaş ,İl Halk Kütüphanesi Müdürü M.Pınar Dengiz ve Anaokulu Müdürleri katılmışlardır.

  
 
 
 
 
 
 


 
 
ATATÜRK KÖŞESİ

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
  
 Mesai ve Çalışma Saatleri
 Hafta İçi 08:30-22:00 
 Cumartesi 08:30-17:30 
                      *Çocuk Bölümü Kütüphanemizin açık olduğu günlerde 17:30'da kapanmaktadır.
                      *pazar günleri kapalıdır.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1464 kez gösterilmiştir.