BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim :

2012 Yılı 3.Anneler Okuyor Çocuklar Anlatıyor Masal Anlatma Yarışması

İL HALK KÜTÜPHANESİNDE ÇOCUKLAR MASALLAR DÜNYASINA YOLCULUK YAPTI!

         Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce İlimiz anasınıfı öğrencileri arasında “Anneler Okuyor, Çocuklar Anlatıyor”. Masal Anlatma Yarışmasının bu sene 3. düzenlenmiştir.

          İl Halk Kütüphanesi Müdürü M.Pınar DENGİZ bu  sene 3.sünü  düzenledikleri anasınıfı öğrencilerine yönelik masal anlatma yarışmasının çocukların kitap ve kütüphane kavramıyla tanışmaları açısından önemli olduğunu belirtti. Bu etkinlik ile çocuklarımızın küçük yaşta kitapla buluşmasının sağlanmasının yanı sıra ailede kitap okuma alışkanlığının başlatılmasına katkıda bulunacağını söyledi. Ailenin çocuk eğitiminde etkili önemli bir kurum olması bakımından düzenledikleri yarışmada aile bireylerinin iştirakinin çocuk üzerinde olumlu etki yarattığını dile getirdi. Anne- çocuk ilişkisi düşünüldüğünde düzenlenen Masal Anlatma Yarışması ile annenin okuma alışkanlığı kazandırması için çocuk üzerinde rol model görevi üstlenmesinin hedeflendiğini belirtti. Tüm yarışmacı çocuklara kitap ile kurdukları dostluğun ömür boyu sürmesi dileğiyle başarı dileklerini iletti.

            Yarışmaya    Atatürk İlköğretim Okulundan Mustafa Egemen Şahin, Elif Çiçekli,Batuhan Tarsan,Barlas Elmas,Bera Büyükbay, Hazel Kaplan,Ceysu İpek Tekin,Handan Yavuz,Ayşe Neval Kanbay.Cumhuriyet İlköğretim Okulundan  Esra Nur İnce, Öykü Çınar, Irmak İçgüzar, Merve Bülbül, Alperen Teke. Balahatun İlköğretim Okulundan Ali Eren Şen,  Malhatun İlköğretim Okulundan Safiye Didem Ülker,  Edebali İlköğretim Okulundan Hilal Ceylal , Ömer AyBahçelievler Anaokulundan Tauna Akyol, İrem Özbent, Elif Demirkazık, Doğaç Murat Bayram, Burak Çakır, Simay Sakıcı, Nazım Efe Aksu ,İmge Kreş ve  Gündüz Bakımevinden  Alp Turan, Mustafa Çağın Öztorun.Bilecik Anaokulundan     Özge Cıvlak  olmak üzere toplam 35 öğrenci  katılmıştır. Dekor,kostüm gibi tamamlayıcı unsurları kullanarak çocuklar masalları   akıcı bir dille anlatmışlardır.

     

       Heyecan içinde geçen yarışmada, İl Halk Kütüphanesi salonlarını dolduran miniklerin performansları göz doldurmuş, renkli görüntüler yaşanmıştır. Yarışma sırasını bekleyen çocuklar çocuk bölümünde kitap okudular, çizgi film izlediler ve boyama çalışmaları yaptılar. Miniklere  kütüphane bahçesinde yapılan ikramın ardından yarışmanın sonunda ilk 3 dereceye giren çocuklara plaket ve çeşitli hediyeler, yarışmaya katılan tüm çocuklara teşekkür belgesi verildi.  Teşekkür belgesi alan miniklerin sevinçleri görülmeye değerdi.Yarışma sonunda  BirinciEdebali İlköğretim Okulundan Ömer Ay ikinci Atatürk İlköğretim Okulundan Mustafa Egemen Şahin üçüncü Bahçelievler Anaokulundan Tauna Akyol olmuştur.

                                          

    Çocuklarını yarışmaya hazırlayan annelerde bu sene unutulmadı ve ilk üç dereceye giren çocukların annelerine ise  Kültür ve Turizm Bakanlığı MÜZEKART hediye olarak verildi.Annelerine hediye edilen  bu Müzekart  ile ilk üç dereyi paylaşan çocukların   T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'ine bağlı 300'ü aşkın müze ve örenyerini ücretsiz olarak   ziyaret edilebileceği belirtildi.

 

             

  • Resim8
  • Resim11
  • Resim5
  • Resim6
  • Resim7

             
 
ATATÜRK KÖŞESİ

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
  
Mesai Gün ve Saatleri           
                                                                      
 
Hafta İçi   :  8.30-22.00                                          
Cumartesi :  08.30-17.30                                                                                                
                                                                                          
 
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 744 kez gösterilmiştir.