BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim :

2010 Yılı 1. Anneler Okuyor Çocuklar Anlatıyor Masal Anlatma Yarışması

                           MASAL PERİLERİ YARIŞIYOR

             Kadın Dostu Kütüphaneler Projesi kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce Anneler Günü dolayısıyla İlimiz anasınıfı öğrencileri arasında “Anneler Okuyor, Çocuklar Anlatıyor”1. Güzel Masal Anlatma Yarışması düzenlenmiştir.

             İlimizde ilk defa düzenlenen bu yarışmanın amacı okumanın önemini vurgulayarak, çocuklarımızı küçük yaşta kitapla buluşturabilmeyi sağlamak, ailede kitap okuma alışkanlığının başlatılmasına katkıda bulunabilmektir. Aile diğer sosyal kurumlara göre çocuk eğitiminde üzerinde etkili olan en önemli kurumdur. Çünkü toplumun devamını sağlayacak olan yeni nesillerin yetiştirilmesi aileye bağlıdır. Ailede de özellikle annenin çocuk üzerindeki etkisi çok büyüktür. Bu nedenle düzenlenen  Masal Anlatma Yarışması ile annenin çocuk üzerinde örnek model olarak okuma alışkanlığı sağlaması hedeflenmiştir.

            Yarışmaya Edebalı İlköğretim Okulu, Toki İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Kız Meslek Lisesi Uygulama Anaokulu, Malhatun İlköğretim Okulu, Bahçelievler İlköğretim Okulu, Bilecik Anaokulu ve Şirineller Anaokulundan toplam 51 öğrenci katılmıştır. Halkın yoğun ilgi gösterdiği ve öğrencilerin büyük bir heyecan ve ön hazırlık yaparak geldikleri görülen yarışma coşku ile yapılmıştır.
 
                             
  • Resim15
  • Resim16
  • Resim18
  • Resim19
  • Resim20
  • Resim21


 
 
ATATÜRK KÖŞESİ

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
  
 Mesai ve Çalışma Saatleri
 Hafta İçi 08:30-22:00 
 Cumartesi 08:30-17:30 
                      *Çocuk Bölümü Kütüphanemizin açık olduğu günlerde 17:30'da kapanmaktadır.
                      *pazar günleri kapalıdır.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 754 kez gösterilmiştir.