BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim :

Osmaneli İlçe Halk Kütüphanesi

Adresi

:

İnönü Mh. 162. Sk. No:1 Osmaneli / BİLECİK

Telefon

:

0 228 461 26 30

Faks No

:

0 228 461 26 30

KÜTÜPHANENİN TARİHÇESİ :
İlk defa 1986 yılında şu an Atatürk İlköğretim Okulunun iki katlı olarak inşa edilmiş olan eklenti binasının alt katında hizmet vermeye başlamıştır. Birkaç yıl burada hizmet verdikten sonra Haceloğlu Mahallesinde İsmail Hakkı GÜNDÜZ’e ait binanın alt katında kiralık olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Daha sonra Osmaneli Belediyesine ait iş hanının üst katında faaliyetlerini sürdürmüştür. 2001 yılında İnönü Mahallesinde yapılmış olan kendi binasına taşınmıştır. Bu tarihten beri halen burada faaliyetlerini sürdürmektedir.

PERSONEL:
Kütüphanede İlçe Milli Eğitim Müdürlünden geçici olarak görevlendirilen 1 personel bulunmaktadır.


BİNA DURUMU:
Kütüphane binası 1 bodrum ve üzerine inşa edilmiş 2 kattan ibarettir. Bodrum katta kalorifer dairesi, elektrik odası, sığınak ve 2 adet depo bulunmaktadır.Giriş katında sağlı sollu iki adet oda mevcuttur. Üst katında ise kitap ve okuyucu bölümü, internet erişim evi olarak kullanılan bir bilgisayar sınıfı, arşiv, idari oda ve okuma salonu mevcuttur.

KOLEKSİYON

İlçe Halk Kütüphanesi, kayıtlı olarak 9464 adet kitap, 20 çeşit süreli yayın ve abone olunmuş 2 adet gazete ile halkımıza hizmet vermektedir.

Türk Telekom tarafından KİEM projesi kapsamında kurulan 20 adet bilgisayarla vatandaşlara haftanın 5 günü ücretsiz internet erişimi sunmaktadır.

  
 
ATATÜRK KÖŞESİ

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
  
 Mesai ve Çalışma Saatleri
 Hafta İçi 08:30-22:00 
 Cumartesi 08:30-17:30 
                      *Çocuk Bölümü Kütüphanemizin açık olduğu günlerde 17:30'da kapanmaktadır.
                      *pazar günleri kapalıdır.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 3282 kez gösterilmiştir.