BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim :

Söğüt İlçe Halk Kütüphanesi

İletişim Bilgileri :

Telefon No: 0228 361 52 53

Binanın Tarihçesi: Hamidiye İdadisi 1903-1905

Hamidiye Camisi ile birlikte II.Abdülhamit Han tarafından yaptırılan iki katlı taştan yapılmış bir binadır.Cephesinde giriş kapısı üzerinde ,İstanbul’da yaptırılmış dokuz mandanın çektiği bir araba ile taşınarak getirildiği rivayet edilen bir Osmanlı Arması bulunmaktadır.

Eski Cumhurbaşkanlarından Sayın Turgut Özal İlkokul 3.ncü sınıfa kadar Hamidiye İdadisinde öğrenim görmüştür.

Kütüphanemiz 1967 yılında açılmış olup değişik binalarda hizmet verdikten sonra 12 Eylül 2009 tarihinden itibaren “ Kayhan Mahallesi Ertuğrul Gazi Caddesi Hamiye İdadisi No/31 Söğüt” adresindeki tarihi binasında hizmet vermeye başlamıştır.

2009 yılında Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenliklerinde Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay tarafından Hamidiye İdadisinde kütüphanemizin açılışı yapılmıştır.

İdare Bölüm

Bu bölümlerde genel yazışmalar, ödemeler, bütçe gibi kütüphanemizin tüm resmi işlemleri yürütülmektedir.

Çocuk Bölümü

Çocuk Bölümünde 06-16 yaş arası okuyucularımıza hizmet verilmektedir. Bu bölümde de yetişkin bölümümüzde olduğu gibi eserler açık raf sisteminde okuyucuların hizmetine sunulmaktadır. Bölüm içerisinde ödünç verme servisi, müracaat eserleri bulunmaktadır. Çocuk Bölümü ilköğretim düzeyinde 4701 adet kaynak ve okuma kitaplarından oluşan koleksiyonu ile kullanıcıların hem bilgilenme, hem de okuma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Açık raf sistemine göre konularına göre düzenlenmiş kitaplara kullanıcıların ulaşması son derece kolaydır. Ayrıca üyelik sistemi ile de roman, hikaye v.b. koleksiyondan evlerde yararlanmakta mümkün olup, okuma alışkanlığını geliştirmede kütüphanemiz önemli bir rol oynamaktadır.
YetişkinlerBölümü
Yetişkinler Bölümü 10429 adet çeşitli konulardan oluşmuş koleksiyonu ile yetişkinlere hizmet vermektedir. Yine açık raf sisteminin uygulandığı bölümde tüm koleksiyon konularına göre düzenlenmiştir. Sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile herkesin ücretsiz olarak üye olabildiği bölümden, güncel yayınlardan oluşan roman, hikaye gibi kitaplardan her seferinde en fazla 3 adet,15 gün süreyle üyelerine evde yararlanmak üzere ödünç verilebilmektedir.

İnternet Erişim Merkezi

İnternet erişimi için özel olarak düzenlenen bu bölümden kütüphanemize üye olan kullanıcılarımız yararlanabilmektedir.

Teknik Hizmetler

Kütüphaneye gelen materyalin kitap, dergi, cd, dvd, ses kasedi, vb. tasnif, katalog, demirbaş kaydı yapıdığı bölümdür. Bu bölümde kütüphaneye gelen yeni kitapların önce kütüphane kaşeleri basılıp, tasnif ve demirbaş kayıtları yapılarak matbu evrak üzerinde bilgisayara işlenir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra kütüphanemizde ilgili bölümlerindeki raflarda okuyucularımıza sunulur.

Süreli Yayınlar Bölümü

 63 adet çeşitli konularda. süreli yayına abone olan kütüphanemizden güncel bilgilere de ulaşabilmek mümkündür. Günlük 2 adet gazetenin de alındığı kütüphanemizde, isteyen herkes ücretsiz olarak bu yayınlardan yararlanabilmektedir. Üyelerimiz süreli yayınların son sayısı hariç, bir hafta süreyle dergileri eve götürebilmektedir.

 

 

  • 6
  • 7
  • 8
  • 9


 
 
ATATÜRK KÖŞESİ

   
KOHA
Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
  
 Mesai ve Çalışma Saatleri
 Hafta İçi 08:30-22:00 
 Cumartesi 08:30-17:30 
                      *Çocuk Bölümü Kütüphanemizin açık olduğu günlerde 17:30'da kapanmaktadır.
                      *pazar günleri kapalıdır.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 3898 kez gösterilmiştir.